فیلتر


کپ جوشی

جدیدترین هاپربازدیدترین هامحبوب‌‌ترینپرفروش‌ترینارزان‌ترینگران‌ترین
تعداد نمایش 122448

کپ جوشی

کپ یا درپوش از دیگر اتصالات صنعت لوله کشی محسوب می شود. کپ جوشی به عنوان یک اتصال فولادی یا استیل به منظور مسدود کردن و بستن انتهای سیستم لوله کشی مورد استفاده قرار می گیرد. انتخاب کپ جوشی و استفاده از آن به سایز لوله بستگی دارد. ضمن اینکه برای نصب آن به منظور کور کردن مسیر لوله کشی، از اتصال جوشکاری استفاده می شود.

معرفی اتصال کپ جوشی

اتصال کپ به عنوان درپوش لوله به کار می رود. این قطعه از متریال های گوناگون با ابعاد متنوع ساخته می شود. البته همانطور که گفتیم ضخامت کپ به ضخامت و سایز لوله بستگی دارد. جالب است که بدانید این اتصال به دو شکل بلند و کوتاه در بازار یافت می شود. اما این تنها موردی نیست که کپ ها بر اساس آن دسته بندی می شوند. علاوه بر سایز، متریال و بلند و کوتاه بودن، اتصال درپوش یا کپ از لحاظ مانیسمان یا درزدار بودن نیز تقسیم بندی خواهد شد.

معرفی کپ جوشی فولادی

کپ جوشی فولادی از پرکاربردترین انوع اتصال درپوش محسوب می شود. مواد به کاررفته در تولید این اتصال، فولاد کربنی است. کربن یک ماده متداول در تولید و ساخت انواع لوله و اتصال محسوب می شود و میزان استفاده از آن به همراه سایر ترکیبات آلیاژی گرید یا درجه یک اتصال یا لوله را مشخص می کنند. از سایر مواد مورد استفاده در ساخت این اتصال می توانیم به کروم اشاره کنیم. فولاد به عنوان یک ماده سخت و مقاوم در برابر عوامل مخرب خارجی مثل زنگ زدگی ناشی از رطوبت، بهترین گزینه در بین سایر فلزات برای تولید انواع لوله و اتصال محسوب می شود.

معرفی کپ جوشی استیل

یکی دیگر از متریال های به کار رفته در ساخت کپ، آلیاژ استیل یا فولاد ضد زنگ است. این متریال به دلیل ترکیباتی که دارد، در برابر اکسید شدن و خوردگی ناشی از آن بسیار مقاوم است. به عبارتی توانایی بی نظیری در برابر زنگ زدگی دارد. به همین دلیل اتصالات ساخته شده با آن عمر بالایی خواهند داشت. نیکل و کروم موجود در استیل باعث این دوام و کارایی می شوند. استیل به دلیل مزیت های فوق العاده خود، استفاده زیادی در صنایع مختلف و تولید انواع محصولات فلزی دارد.

قیمت کپ جوشی

قیمت کپ جوشی بر اساس عوامل گوناگونی تعیین می شود. برای مثال جنس آلیاژ به کار رفته در این اتصال به همراه سایز و ضخامت آن از مهم ترین پارامترهایی هستند که منجر تعیین قیمت کپ جوشی خواهند شد. از آنجایی که فولاد و استیل مهم ترین متریال هایی هستند که در تولید این ابزار استفاده می شوند، قیمت اتصال کپ متناسب با قیمت چنین فلزاتی به صورت مداوم در حال تغییر است.

از دیگر فاکتورهای مهم در تعیین قیمت این ابزار، شرکت سازنده آن است. اینکه تولید کننده داخلی باشد یا خارجی و البته تولیدات آن تا چه میزان در بازار اعتبار داشته باشند، نیز بر قیمت کپ اثرگذار است. به طور کلی برای آگاهی دقیق از قیمت کپ، نحوه استفاده و نوع کپ استاندارد متناسب با نیاز خود می باشد.