فیلتر


اتصالات جوشی مانیسمان رده 40

جدیدترین هاپربازدیدترین هامحبوب‌‌ترینپرفروش‌ترینارزان‌ترینگران‌ترین
تعداد نمایش 122448

اتصالات جوشی مانیسمان رده 40

اتصالات جوشی مانیسمان رده 40 از جمله اتصالات بدون درزی محسوب می شوند که در لوله کشی های رده 40 مانیسمان مورد استفاده قرار می گیرند. اتصالات رده 40 نسبت به اتصالات رده 20 از نظر ضخامت و قطر بدنه در وضعیت مطلوب تری قرار دارند. به همین دلیل تحمل فشار و گرمای بیشتری نسبت به اتصالات رده 20 دارند. البته همین امر یعنی ضخامت بیشتر منجر به بالا رفتن قیمت و البته کارایی این سری از اتصالات خواهد شد.

معرفی انواع اتصالات جوشی مانیسمان رده 40

اتصالات مانیسمان رده 40 را باید به کمک فرایند جوشکاری روی سیستم های لوله کشی پیاده سازی کرد. از سری اتصالات کاربردی مانیسمان رده 40 مارک بنکن می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم.

  • زانو 90 درجه تغییر جهت جریان با زاویه 90 درجه
  • زانو 45 درجه تغییر جهت جریان با زاویه 45 درجه
  • سه راه مساوی انشعاب گرفتن از خطوط اصلی لوله
  • سه راه تبدیلی انشعاب و تغییر دادن خطوط اصلی لوله
  • تبدیل صاف (هم مرکز) تغییر سایز خطوط لوله
  • تبدیل کج (غیر هم مرکز) تغییر سایز به حالت کج
  • کپ مسدود کردن انتهای خط لوله
  • زانو 90 درجه شورت (شعاع کوتاه) تغییر جهت جریان با زاویه 90 درجه با شعاع کمتر
  • زانو 180 درجه (U) تغییر جهت جریان (دور زدن) جریان با زاویه 180 درجه
  • چهار راه انشعاب گرفتن (افزودن دو انشعاب دیگر) به خطوط اصلی لوله

کاربرد اتصالات جوشی مانیسمان رده 40 بنکن

قبل از هر چیز باید بگوییم که کارخانه مارک معتبر بنکن BENKAN به عنوان تولید کننده اتصالات جوشی، در کشور ژاپن قرار دارد. این برند بیش از 60 سال است که در حوزه تولید انواع لوله و اتصالات مانیسمان در حال فعالیت است.

از هر یک از اتصالات تولیدی توسط این برند برای رفع نیازهای گوناگون یک خط لوله کشی از جمله انحراف مسیر، انشعاب گیری، تغییر سایز لوله و مسدود کردن درون لوله استفاده می شود. برند بنکن در تولید اتصالات خود از آلیاژ کربن استیل استفاده می کند. ضمن اینکه روش ساخت آن ها به صورت یکپارچه و بدون درز جوش است.

اتصالات مختلف به سه شکل ساکت ولد، رزوه ای و جوشی تولید می شوند. در روش جوشی اتصالات مانیسمان بنکن برای نصب شدن روی یک خط لوله کشی نیاز به انجام یک روند جوشکاری از پیش تعیین شده دارند. از این اتصالات در کاربری های گوناگون، خصوصاً انتقال آب موتورخانه و البته در برخی از مواقع برای انتقال مواد پروژه های پتروشیمی مانند نفت و گاز استفاده می شود.

از اتصالات رده بالاتر تولید برند بنکن در کاربری های فشار قوی استفاده می شود. اما کاربرد اتصالات جوشی مانیسمان رده 40 به دلیل متوسط بودن ضخامت این اتصالات، تنها برای مصارف معمول و عمومی خواهد بود. به منظور خرید این سری از اتصالات می توانید با کارشناسان فروش پایپ نیک تماس بگیرید.

به دلیل عدم وجود شکاف در جوش و مقاومت بیشتر نسبت به اتصالات سیاه درزدار، اتصالات بدون درز جوش در صنایعی با شرایط فشار و حرارت بالا مورد استفاده قرار می‌گیرند.