فیلتر
اتصالات جوشی رده STD

جدیدترین هاپربازدیدترین هامحبوب‌‌ترینپرفروش‌ترینارزان‌ترینگران‌ترین
تعداد نمایش 122448

اتصالات جوشی رده STD

اتصالات لوله کشی بسیار متنوع هستند. از جمله این محصولات می توانیم به اتصالات جوشی رده STD اشاره کنیم. این اتصالات به دو صورت بدون درز یا مانیسمان و درزدار یا جوشی تولید می شوند. ضمن اینکه روش های نصب آن ها روی سیستم های لوله کشی مختلف هم به اشکال گوناگون از جمله جوشکاری یا رزوه ای خواهد بود. با ما همراه باشید تا درباره این سری از اتصالات بیشتر با هم صحبت کنیم.

بررسی اتصالات جوشی رده STD

اتصالات از لحاظ گوناگون به دسته های مختلفی تقسیم بندی می شوند. برای مثال مواد سازنده از جمله پارامترهایی است که اتصالات لوله کشی را از هم متمایز می کند. البته متریال عامل مهمی در تعیین قیمت نهایی اتصالات نیز خواهد بود. سایز اتصالات به همراه ابعاد آن ها نیز در این دسته بندی موثر هستند. ضمن اینکه نوع اتصال و نحوه اجرای آن در پروژه های مختلف هم عامل موثری در طبقه بندی آن ها محسوب می شود. اما یکی از فاکتورهای مهم دیگر نوع رده بندی اتصالات است. رده بندی یک اتصال خاص، میزان ضخامت آن محصول را مشخص می کند. هر چه رده یک اتصال کمتر باشد، مقاومت آن در برابر سیال کاهش پیدا می کند.

به همین دلیل از اتصالات رده پایین مثل 20، 40،  80 و موارد این چنینی در لوله کشی های ضعیف تر و کاربری های عمومی استفاده می شود. STD نیز یکی از رده بندی های انواع اتصالات جوشی محسوب می شود که نشان دهنده بالاترین کیفیت در رده بندی ها خواهد بود. این اتصال بیشترین ضریب اطمینان را در کاربری های متعدد دارد، به همین دلیل از آن به منظور نصب در لوله کشی های فشار قوی و حساس استفاده می کنند.

معرفی انواع اتصالات جوشی رده STD

این سری از اتصالات جوشی دارای ویژگی های متعددی هستند. برای مثال به دلیل ضخامت بالایی که دارند، فضای باریک تری برای عبور جریان سیال خواهند داشت. ضمن اینکه طراحی آن ها به گونه ای که جریان سیال موجود در آن ها با کمترین افت فشار مواجه خواهد شد. این سری از اتصالات را با استانداردهای  ASME B16.9 تولید می کنند. البته سایز اتصالات جوشی رده STD از 12 تا 14 خواهد بود. از انواع اتصالات رده STD که توسط فروشگاه اینترنتی پایپ نیک به فروش می رسد، می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم.

کپ گود (عدسی) جوشی رده STD بنکن

کپ گود یا عدسی برای مسدود کردن یک مسیر لوله کشی کاربرد دارد.

تبدیل صاف هم مرکز جوشی رده STD بنکن

اتصال تبدیل برای تغییر سایز لوله کشی کاربرد دارد. نوع هم مرکز به تبدیلی گفته می شود که قسمت های ورودی و خروجی آن روبروی هم باشند.

سه راه تبدیل جوشی رده STD بنکن

سه راه تبدیل نوعی اتصال برای انشعاب گیری لوله کشی است که به صورت همزمان منجر به کاهش سایز لوله کشی نیز می شود.

سه راه مساوی جوشی رده STD بنکن

سه راه مساوی به منظور انشعاب گیری خطوط لوله کشی استفاده می شود.

زانو 45 درجه جوشی رده STD بنکن

از زانو 45 درجه برای تغییر مسیر لوله کشی در همین زاویه استفاده می شود.

زانو 90 درجه شورت (شعاع کوتاه) رده STD بنکن

زانو 90 درجه منجر به تغییر مسیر یک خط لوله کشی مستقیم به زوایه قائم با شعاع کوتاه می شود.

زانو 90 درجه جوشی رده STD بنکن

زانو 90 درجه منجر به تغییر مسیر یک خط لوله کشی مستقیم به زوایه قائم می شود.