فیلتر


اتصالات جوشی مانیسمان رده XXS

جدیدترین هاپربازدیدترین هامحبوب‌‌ترینپرفروش‌ترینارزان‌ترینگران‌ترین
تعداد نمایش 122448

اتصالات جوشی مانیسمان رده xxs

اتصالات در حالت کلی به دو دسته بدون درز و درزجوش تقسیم بندی می شوند. اتصالات جوشی مانیسمان رده xxs هم درواقع ارتباطات بدون درزی هستند که برای لوله کشی های مانیسمان مورد استفاده قرار می گیرند. البته این اتصالات برای نصب و اجرا روی سیستم های لوله کشی به یک روند جوشکاری نیاز دارند. در اینجا قرار است به معرفی این سری از اتصالات بپردازیم.

معرفی اتصالات جوشی مانیسمان رده xxs

اتصالات مانیسمان یا اتصالات بدون درز به طور معمول از متریال های چدن و فولاد ساخته می شوند. اتصالات برای متمایز شدن از یکدیگر با توجه به فاکتورهای گوناگونی تقسیم بندی می شوند. برای مثال رده بندی آن ها بر اساس ضخامتی که دارند تعیین می شوند. اتصالات مانیسمان در رده های 20، رده 40، رده 80، رده 160 و رده xxs تقسیم بندی می شوند. هر چه رده یک اتصال بیشتر باشد، نشان دهنده ضخامت بیشتر آن خواهد بود. بنابراین اتصالات ایکس ایکس اس از لحاظ ضخامت از سایرین در سطح بالاتری قرار دارند.

اگر اطلاعات جزئی در مورد سیستم های لوله کشی داشته باشید، حتماً می دانید که هر چه ضخامت یک لوله بیشتر باشد، توانایی بیشتری در مقابله یا فشار و تغییرات دمایی دارد. البته موارد دیگری از جمله مواد به کار رفته در ساخت آن نیز اهمیت زیادی دارند، اما رده یا ضخامت لوله ها و اتصالات از اهمیت زیادی در انتخاب آن ها برای کاربری های گوناگون برخوردار است. سایزبندی لوله ها و اتصالات مرتبط با آنها هم بر اساس همین رده متفاوت خواهد بود. رده لوله و اتصالات بر اساس استانداردهای جهانی ANSI و سایر استانداردهای مشابه تعیین می شود. البته ناگفته نماند که رده بندی اتصالات بر اساس قطر داخلی تعیین می شود و قطر داخلی همه اتصالات به یک اندازه خواهد بود.

کاربرد اتصالات جوشی مانیسمان رده xxs

بر اساس آنچه گفته شد مشخص است که هر چه قطر داخلی یک لوله بیشتر باشد، ضخامت داخلی آن هم بیشتر است، بنابراین دبی داخل لوله کاهش پیدا می کند و مسیر برای عبور سیال تنگ تر خواهد شد. بنابراین از این اتصالات بیش از هر مکانی در صنایع حساس پتروشیمی، کارخانه های مواد شیمیایی، صنایع هوا فضا و به طور کلی در صنایع فشار قوی یا دارای حرارات بالا استفاده می شود.

انواع اتصالات جوشی مانیسمان

اتصالات جوشی مانیسمان مانند اتصالات درزدار انواع گوناگونی دارند. سیستم های لوله کشی بدون استفاده از این اتصالات قابلیت اجرا نخواهند داشت. برای مثال زانو یکی از اتصالات کاربردی مانیسمان است که برای تغییر مسیر لوله های بدون درز در اندازه 45 و 90 درجه مورد استفاده قرار می گیرد. از دیگر اتصالات پر استفاده در سیستم های لوله کشی می توانیم به سه راه و چهارراه مانیسمان اشاره کنیم. این قطعات هم ابزاری برای انشعاب گیری و چند مسیره کردن خط لوله اصلی به شمار می آیند. از دیگر اتصالات کاربردی مانیسمان می توانیم به انواع بولت، تبدیل و کپ جوشی اشاره کنیم. برای خرید هر یک از این اتصالات باید سفارش خود را در یک سایت های معتبر ثبت کنید. مشاورین پایپ نیک یکی از برترین عرضه کنندگان اتصالات جوشی مانیسمان در کشور، در مسیر خرید بهترین و باکیفیت ترین اتصالات لوله کشی همراه شما هستند.