فیلتر


اتصالات جوشی مانیسمان رده 160

جدیدترین هاپربازدیدترین هامحبوب‌‌ترینپرفروش‌ترینارزان‌ترینگران‌ترین
تعداد نمایش 122448

اتصالات جوشی مانیسمان رده 160

اتصالات جوشی مانیسمان در رده های مختلف 20، 40، 80، 160 و رده های SGP و STD ساخته می شوند. هر یک از این اتصالات شیوه ساخت و کاربری خاص خود را دارند. اتصالات مانیسمان یا بدون درز به طور کلی برای مصارف فشار قوی استفاده می شوند، زیرا نگرانی بابت شکستگی یا ایجاد نشتی در محل جوشکاری ندارند.

معرفی اتصالات جوشی مانیسمان رده 160

از اتصالات مانیسمان رده 60 جوشی برای لوله کشی های با همین رده استفاده می شوند. رده 160 نشان دهنده میزان قطر بالای این اتصالات است که کیفیت این قطعات را نشان می دهد. به همین دلیل از این محصولات می توان در طیف گسترده ای از صنایع از ساختمان سازی گرفته تا صنایع پایپینگ پتروشیمی ها و پالایشگاه ها استفاده کرد.

از اتصالات لوله کشی برای به هم متصل کردن دو لوله استفاده می شود. البته این تنها کاربرد این قطعات نیست. اتصالات همچنین برای طولانی تر کردن جریان لوله، انشعاب گیری چند خطی از مسیر اصلی لوله، بستن مسیر لوله یا کاهش اندازه لوله ها استفاده می شود. انواع مختلفی از اتصالات لوله کشی هستند که هر یک برای اهداف و عملکردهای مختلفی ساخته می شوند. اتصال جوشی مانیسمان رده 160 به منطور استفاده در لوله کشی های بدون درز با قطر بالا تولید می شوند که روش نصب آنها نه به صورت سوکتی یا رزوه ای، بلکه از طریق فرایند جوشکاری است.

انواع اتصالات مانیسمان رده 160

اتصالات رده 160 توسط برندهای مختلف داخلی و خارجی تولید می شوند. یکی از شناخته شده ترین مارک های اتصال موجود در بازار، بنکن است که به عنوان یک تولید کننده برجسته، محصولات خود را بر اساس متریال چدن می سازد. در ادامه به معرفی اتصالات مختلف مانیسمان می پردازیم.

زانو

زانوها از پرکاربرترین اتصالات لوله کشی محسوب می شوند. این قطعات در نمونه های 45 و 90 درجه ساخته می شوند. هر چند به ندرت زانوهایی با زاویه 22.5 درجه هم به بازار عرضه می شوند. اگر قطر لوله ها هم اندازه باشد، از زانوهای معمولی استفاده می شود. اما در غیر این صورت، زانوهای کاهنده به صورت جوش لب به لب روی لوله ها نصب خواهند شد.

اتصال تبدیل

تبدیل نقش تغییر سایز لوله کشی را بر عهده دارد. در مسیرهایی که به کاهش اندازه لوله نیاز است، از تبدیل استفاده می شود. این قطعه اندازه جریان لوله را از بزرگ به کوچک تغییر می دهد.

سه راه مساوی و سه راه تبدیلی

یکی دیگر از اتصالات جوشی مانیسمان رده 160 سه راهی است. این اتصال که به شکل T انگلیس است، به شکلی ساخته می شود که به یک ورودی اصلی و دو خروجی فرعی مجهز باشد. سه راهی به دو شکل مساوی و سه راه نامساوی ساخته می شود. در نوع مساوی تمامی مسیرها به یک اندازه و در نوع مساوی شاهد تغییر قطر ورودی و خروجی ها خواهیم بود.

چهار راه

چهار راهی که ظاهری شبیه صلیب دارد دارای 4 جهت لوله کشی است و برای انشعاب گیری از سیستم های لوله کشی مورد استفاده قرار می گیرد. از این اتصالات متقاطع در صنایع مختلف خصوصاً برای سیستم های اسپرینکلر آتش نشانی استفاده می شود.