فیلتر


اتصالات جوشی مانیسمان رده 80

جدیدترین هاپربازدیدترین هامحبوب‌‌ترینپرفروش‌ترینارزان‌ترینگران‌ترین
تعداد نمایش 122448

اتصالات جوشی مانیسمان رده 80

اتصالات قطعاتی جدایی ناپذیر در سیستم های لوله کشی هستند. بدون وجود چنین قطعاتی پروژه های لوله کشی قابلیت اجرا ندارند. نمونه های مانیسمان از جمله اتصالات جوشی مانیسمان رده 40 قطعاتی هستند که درز جوشکاری ندارند. یعنی با یک بررسی ظاهری می توان متوجه عدم وجود خط جوش روی آنها شد که این ویژگی باعث کارآمدی آنها برای صنایع مختلف از جمله صنایع حساس و فشار قوی می شود. به عبارت دیگر خط جوش می تواند یک عیب بزرگ برای برخی از اتصالات باشد که استفاده از آنها را برای کاربری های حرارت یا فشار بالا ناممکن می کند.

معرفی اتصالات مانیسمان رده 80

همانطور که در مقالات متعدد گفتیم، اتصالات در رده های مختلفی تقسیم بندی می شوند. برای مثال اتصالات مانیسمان رده 20، رده 40 یا رده 80 در این لیست قرار داده می شوند. هر چه یک اتصال در رده بالاتری قرار بگیرد، نشان دهنده میزان ضخامت بیشتر آن محصول خواهد بود. این ویژگی باعث می شود که اتصال مورد نظر برای کاربری های بیشتری قابل استفاده باشد.
در اصل اتصالات رده پایین قطر نازکی دارند. این ویژگی باعث می شود که اتصالات با قطر کم برای کاربری های متعدد مناسب نباشند و تنها از آن ها برای مصارف عمومی استفاده کرد. اتصالات مانیسان رده 80 از سری اتصالات با ضخامت بالا محسوب می شوند. این اتصالات به راحتی در پروژه های فشار قوی قابلیت استفاده دارند. به طور کلی اتصالات باید بر طبق استاندارهای لازم ساخته شوند، تا قابلیت استفاده در کاربری های مورد نظر را داشته باشند. 
اتصالات بدون درز یا مانیسمان باید بر اساس استاندارد ASME B16.9 تولید شوند. این اتصالات باید در کنار لوله های بدون درز کار شوند. البته همانطور که از نام آنها مشخص است، برای کار کردن اتصالات مانیسمان جوشی باید از روش های مختلف و تأیید شده جوشکاری استفاده کرد.

قیمت اتصالات جوشی مانسمان رده 80

در فهرست قیمت اتصالات مانیسمان در رده 80، پارامترهای مختلفی که این اتصالات را تشکیل می‌دهند، مورد بررسی قرار می‌گیرند. این پارامترها شامل انواع اتصالات مانند زانو، سه راه، تبدیل و کپ هستند. هر یک از این اتصالات ممکن است با استفاده از مواد مختلف ساخته شده باشند که نوع ماده تأثیر زیادی در قیمت نهایی داشته باشد.

همچنین، برند محصول و کشور سازنده نیز از دیگر عواملی هستند که در تعیین قیمت این اتصالات تأثیرگذار هستند. به عبارت دیگر، مارک و مبدأ تولید نیز به عنوان عوامل تعیین‌کننده می‌توانند تفاوت‌های معنی‌داری در هزینه نهایی به وجود آورند.

به طور کلی، توجه به این پارامترها به کمک مشتریان کمک می‌کند تا اتصالات مورد نظر خود را با توجه به نیازها و بودجه‌های خود انتخاب کنند.

انواع اتصالات جوشی مانیسمان رده 80

انواع اتصالات از آلیاژهای گوناگون ساخته می شوند. پرکاربردترین مواد مورد استفاده در تولید این قطعات چدن و فولاد هستند که هر یک خواص خاص خود را دارند. هر دو این متریال ها بر پایه آهن ساخته می شوند، اما درصد مواد به کار رفته در آنها متفاوت است. همین تغییر درصد می تواند در تغییر خواص آنها موثر باشد. در اتصالات چدنی، مقادیر مختلفی از آهن، کربن و سیلسیوم وجود دارد. این مواد در اتصالات فولادی هم یافت می شوند، با این تفاوت که میزان کربن آنها کمتر است. به عبارتی کربن چدن از 2 تا 6 درصد از کل آلیاژهای سازنده این اتصالات را تشکیل می دهد. این در حالی است که میزان کربن فولاد نهایتاً تا 2 درصد خواهد بود. از سری اتصالات کاربردی بدون درز رده 80 می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم.

زانو 90 درجه جوشی مانیسمان رده 80 بنکن

زانو 45 درجه جوشی مانیسمان رده 80 بنکن

سه راه تبدیل جوشی مانیسمان رده 80 بنکن

سه راه مساوی جوشی مانیسمان رده 80 بنکن

سه راه مساوی جوشی مانیسمان رده 80 بنکن

تبدیل صاف هم مرکز جوشی مانیسمان رده 80 بنکن

تبدیل کج (غیر هم مرکز) جوشی مانیسمان رده 80 بنکن

چهار راه جوشی مانیسمان رده 80 بنکن

زانو 180 درجه شورت جوشی رده 80 بنکن

زانو 180 درجه (U) جوشی مانیسمان رده 80 بنکن

زانو 90 درجه شعاع کوتاه جوشی مانیسمان رده 80 بنکن

کپ عدسی جوشی مانیسمان رده 80 بنکن