فیلتر


اتصالات جوشی مانیسمان رده 20

جدیدترین هاپربازدیدترین هامحبوب‌‌ترینپرفروش‌ترینارزان‌ترینگران‌ترین
تعداد نمایش 122448

اتصالات جوشی مانیسمان رده 20

اتصالات جوشی مانیسمان رده 20 از جمله اتصالات پرکاربرد در صنعت لوله کشی هستند که هیچگونه درز جوشی ندارند. این اتصالات در کنار لوله مانیسمان رده 20 مورد استفاده قرار می گیرند. اتصالات مانیسمان رده های گوناگونی دارند که رده 20، رده 40، رده 60 و رده 180 از جمله آنها محسوب می شوند. اتصال رده 20 مانیسمان به عنوان یک اتصال جوشی نسبت به رده های بالاتر از خود مقاوم پایین تری دارد.

کاربرد اتصالات جوشی مانیسمان رده 20

همانطور که گفتیم اتصالات رده 20 از نظر مقاومت در برابر حرارت و البته فشار، نسبت به نمونه های رده بالاتر ضعف تر عمل می کنند. آن ها در کنار لوله هایی با همین نام یعنی لوله مانیسمان رده 20 یا رده پایین مورد استفاده قرار می گیرند. این نوع اتصالات همانطور که نام مانیسمان را با خود به یدک می کشند، به صورت پیوسته و بدون نیاز به جوشکاری ساخته می شوند. به همین دلیل است که هیچگونه رد جوشی روی آنها وجود ندارد.

از دلایل نامگذاری اتصالات رده 20، ضخامت پایین آنهاست. به عبارتی هر چه ضخامت اتصال یا لوله کمتر باشد، در رده پایین تری قرار می گیرد. بنابراین اتصالات رده 20 از نظر قطر و ضخامت ضعیف و نازک محسوب می شوند. به همین دلیل از این اتصالات در کنار لوله های مانیسمان رده 20 در صنایع گوناگون کمتر استفاده می شود. لوله هایی که برای اتصالات جوشی مانیسمان رده 20 مورد استفاده قرار می گیرند، از 2.5 تا 12.7 میلی متر ضخامت دارند.

اتصالات جوشی مانیسمان رده 20 در کاربری های متعددی مورد استفاده قرار می گیرند. این اتصالات باید در سیستم های لوله کشی استفاده شوند که ضخامت زیادی نداشته باشند. از این اتصالات بیش از هر جا در پروژه های لوله کشی ساختمانی، خصوصاً در اجرای لوله کشی توکار در کنار لوله های رده 20 مانیسمان استفاده می شود. البته این تنها کارایی این اتصالات نیست. از آن ها همچنین در انتقال آب و در سیستم های اطفاء حریق آتش نشانی نیز استفاده می شود.

از آن جایی که ضخامت اتصالات مانیسمان رده 20 کم است، از آنها بیش از استفاده مستقیم، برای پروژه های لوله کشی پوشش دهنده استفاده می شود. ضخامت این اتصالات به دلیل مقدار کمتر متریال به کار رفته در آنهاست. به همین جهت این سری از قطعات در لوله کشی از قیمت مناسب تری نسبت به نمونه های رده 40 به بالا برخوردار هستند.

اتصالات مانیسمان جوشی اگرچه در روند تولید فاقد هرگونه خط جوشکاری هستند، اما برای اجرای و نصب در پروژه های لوله کشی به جوشکاری نیاز دارند. از سری روندهای جوشکاری که برای اجرای پروژه های لوله کشی مانیسمان استفاده می شود، می توانیم به جوشکاری با شعله اکسی استیلن و جوش قوس الکتریکی اشاره کنیم. از نمونه اتصالات جوشی مانیسمان رده 20 که درکاربری های متعددی مورد استفاده قرار می گیرند، موارد زیر خواهند بود.

  • تبدیل جوشی مانیسمان ایران اتصال
  • سر دنده مانیسمان ایران اتصال
  • سه راه تبدیلی جوشی مانیسمان ایران اتصال
  • سه راه مساوی جوشی مانیسمان ایران اتصال
  • زانو 90 درجه جوشی مانیسمان ایران اتصال