فیلتر


اتصالات جوشی رده SGP

جدیدترین هاپربازدیدترین هامحبوب‌‌ترینپرفروش‌ترینارزان‌ترینگران‌ترین
تعداد نمایش 122448

اتصالات جوشی رده SGP

برای بسیاری از افراد این سوال پیش می آید که اتصالات جوشی رده SGP به چه نوع اتصالاتی اطلاق می شود؟ اتصالات در حالت کلی به وسیله جوشکاری یا روش های دیگری ساخته می شوند که یا جای جوش روی آنها باقی می ماند و یا فاقد درز جوشکاری هستند. این محصولات در حالت اول با نام اتصالات جوشی و در حالت دوم با نام اتصالات مانیسمان شناخته می شوند. اما رده SGP در مورد ضخامت داخلی اتصالات است که قرار است در اینجا به بررسی آن بپردازیم.

بررسی اتصالات جوشی رده SGP

این اتصالات از آن دست محصولاتی هستند که به صورت قالبی یک دست و بدون جای جوشکاری ساخته می شوند. اتصالات به طور کلی دارای رده بندی های متفاوتی شامل رده 20، رده 40، رده 80، رده 160، رده SGP و رده STD هستند. در یکی از مقالات گفتیم که اتصالات رده STD بالاترین میزان کیفیت را دارند و آن هم به دلیل میزان قطر داخلی اتصال است. در اصل هر چه قطر درونی یک لوله بیشتر باشد، رده آن هم بالاتر خواهد رفت که موجب افزایش استحکام و مقاومت آن اتصال در برابر فشار هم می شود. البته این سری از اتصالات با بالا رفتن ضخامتشان، دارای فضای کمتری برای عبور جریان سیال هستند.

اتصالات رده SGP قبل از اتصالات رده STD هستند، اما میزان کیفیت آنها نسبت به سایر اتصالات قبل از خود بالاست. به همین دلیل از آن ها نیز در کاربری های صنعتی و حساس استفاده می شود. این سری از اتصالات از روش های گوناگونی مانند ریخته گری پاششی، شلیک ساچمه فولادی و اکسترودینگ ساخته می شوند. اتصالت رده SGP برند بنکن در دسته اتصالات مانیسمان جوشی قرار می گیرند.

اتصالات مانیسمان بهترین انتخاب برای کاربری های فشار قوی هستند. این در حالی است که همانطور که از نام آن ها پیداست، روش نصب این سری از محصولات فلزی به کمک جوشکاری خواهد بود. به همین دلیل به آن ها اتصالات جوشی می گویند. جوشکاری باعث آب بندی کامل این اتصالات به شکل دائمی می شود. به همین دلیل نگهداری و مراقبت از آن ها کمتر است و در طولانی مدت خصوصاً در پروژه های عظیم پایپینگ منجر به صرفه جویی در هزینه های تعمیر و نگهداری سیستم های لوله کشی می شوند.

انواع اتصالات جوشی رده SGP

این اتصالات بسته به مارک و برند سازنده بر اساس استانداردهای متعددی ساخته می شوند. یکی از این استانداردها SME B16.9 است. ضمن اینکه سایزبندی آنها از 2 و 2/1 تا 24 اینچ خواهد بود. بنابراین می توانید بسته به نیاز خود هر یک از آن ها را خریداری و استفاده کنید. در ادامه به معرفی اتصالات جوشی رده SGP عرضه شده درفروشگاه معتبر پایپ نیک می پردازیم.

  • زانو 90 درجه جوشی SGP ایران اتصال
  • تبدیل صاف (هم مرکز) جوشی SGP بنکن
  • سه را تبدیلی جوشی SGP بنکن
  • سه راه مساوی جوشی SGP بنکن
  • زانو 45 درجه جوشی SGP بنکن
  • زانو 90 درجه جوشی SGP بنکن

هر یک از این اتصالات کارایی خاص خود را دارند و به منظور انشعاب گیری، تغییر مسیر و تغییر قطر لوله کشی مورد استفاده قرار می گیرند.