فیلتر


شیر صافی چدنی

جدیدترین هاپربازدیدترین هامحبوب‌‌ترینپرفروش‌ترینارزان‌ترینگران‌ترین
تعداد نمایش 122448

شیر صافی چدنی

تنوع شیرآلات بسیار زیاد است. اما همه آن ها تقریبا عملکرد مشاهبی دارند و آن هم کار باز و بسته کردن مسیر جریان لوله کشی و کنترل شدت یا فشار جریان است. شیر صافی یکی از انواع شیرآلات صنعتی به شمار می آید که در نوع کاربرد خود با سایر شیرها تفاوت هایی دارد. از این شیر همانطور که از نامش پیداست، به منظور فیلتر کردن جریانات درون لوله کشی استفاده می شود. شیرآلات صافی از نظر ظاهری چیزی شبیه حرف Y هستند. نمونه های چدنی هم در بین شیرهای صافی از سایر محصولات با متریال های مشابه رایج تر هستند و خریداران بیشتری دارند.

معرفی شیر صافی چدنی

شیر صافی یکی از پرکاربردترین محصولات صنعتی به شمار می آید که از آن برای فیلتر کردن جریان مایعات و گازهای جریان یافته در خطوط لوله کشی و سایر سیستم ها استفاده می شود. بر خلاف سایر شیرآلات که در ابتدای مطلب هم گفتیم، این شیر مناسبت زیادی با باز و بسته کردن مسیر ندارد و تنها در نقش یک صافی یا فیلتراسیون عمل می کند. به عبارتی صافی چدنی تمامی ناخالصی های موجود در مسیر را جداسازی کرده و جریان را از وجود هر ناخالصی اضافی پاک می کند. بنابراین از این شیر برای تصفیه مواد جامد در مایع یا جامدات در گازها استفاده می شود.
یکی از مزیت های مهم استفاده از شیرهای صافی، پیشگیری از خرابی سایر تجهیزات و خصوصاً لوله ها است. در اصل این ابزارآلات با نقشی که دارند از جریان های زباله ای مثل رسوب ها جلوگیری می کنند. این عمل از خراب شدن سایر سیستم ها پیشگیری کرده و عمر مفید سایر تجهیزات را بالاتر می برد. این شیر از اجزای مختلفی از جمله بدنه، درپوش و توری صافی تهیه شده است.

نحوه عملکرد شیر صافی

 شیر صافی تنها یکی از دستگاه های فلیتر صنعتی محسوب می شود. طراحی این شیر به گونه ای است که حتی ذرات میکرونی موجود در مایعات یا گازها را در جریان سیال جمع آوری و جریان را از وجود چنین ذراتی پاسکازی می کند. این شیرآلات به صفحه سوراخ داری مجهز هستند که از آن به منظور حذف ذرات بزرگتر معلق در گازها یا موجود در مایعات استفاده می کنند.

مزایای شیر صافی چدنی

این مدل شیر صافی به علت استفاده از چدن داکتیل در ساخت آن، مزایای متعددی دارد. برای مثال هزینه تولید کم از مهم ترین ویژگی های آن است، که این شیرآلات را در بین سایر نمونه های مشابه محبوب تر کرده است. تنوع سایزی این شیرآلات نیز مطابق با هر نیازی خواهد بود. بنابراین این گزینه را نیز می توان جزو مزیت های شیرآلات چدنی برشمرد. تحمل فشار بین 10 تا 16 بار و قابلیت استفاده از آن در سیستم های مختلف از جمله آب شرب و غیر شرب نیز از دیگر ویژگی های این محصول به شمار می آیند. از جمله شیرآلات صافی چدنی عرضه شده در فروشگاه پایپ نیک می توانیم به نمونه های زیر اشاره کنیم.
شیر صافی توری استیل F1 فارآب PN16
شیر صافی تیپ Y میراب PN16
شیر صافی تیپ Y میراب PN10
شیر صافی تیپ Y چدنی وگ امید گلستان