فیلتر


شیر فلکه کشویی چدنی

جدیدترین هاپربازدیدترین هامحبوب‌‌ترینپرفروش‌ترینارزان‌ترینگران‌ترین
تعداد نمایش 122448

شیر فلکه کشویی چدنی

شیرآلات از جمله محصولاتی هستند که در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. این ابزارآلات به منظور قطع و وصل کردن یا کنترل جریان سیال مورد استفاده قرار می گیرند. شیرآلات صنعتی انواع گوناگونی دارند و از متریال های برنزی، برنجی، چدنی و فولادی ساخته می شوند. شیر فلکه کشویی چدنی یکی از انواع شیرآلات کاربردی در صنایع مختلف است که در اینجا به معرفی انواع آن می پردازیم.
معرفی شیر فلکه کشویی چدنی
شیر فلکه کشویی یکی از کاربردی ترین شیرآلات صنعتی و ساختمانی محسوب می شود. از این ابزار خصوصاً برای باز و بسته کردن مسیر جریان موتورخانه ها استفاده می کنند. این شیر در مدل های متعددی تولید می شود، اما به طور کلی همه آن ها یک نوع کاربرد خاص را با کمی جزئیات بر عهده دارند. همانطور که از نام این شیر مشخص است، فلکه بخش اصلی آن را تشکیل می دهد. با چرخاندن فلکه به صورت ساعتگرد، خروجی این شیر باز و بسته می شود.
از ویژگی های شیر فلکه کشویی این است که از آن می توان به دو صورت استفاده کرد. نوع اول به شکل دستی است. به این منظور می توان به راحتی با کمک دست یا به وسیله ابزارهایی مانند آچار، این شیر را باز و بسته کرد. در برخی از مواقع هم می توان با توجه به نیاز از یک محور متحرک برای حرکت و چرخش فلکه این شیر استفاده کرد. البته حالت دوم در صورتی امکان پذیر خواهد بود که شیر موردنظر در زیر زمین نصب باشد.

بررسی استاندارد شیر فلکه

شیر فلکه کشویی مانند هر محصول فلزی دیگر در هنگام ساخت از یک استاندارد خاص برخوردار است. این استاندارد بسته به نوع مواد به کاررفته در شیر متفاوت خواهد بود. برای مثال اگر شیر فلکه مورد نظر از جنس فولادی باشد، استاندارد آن1- 7005 ISO و یا DN2501 خواهد بود. استاندارد در نظر گرفته شده برای شیرآلات چدنی نیز  2- 7005 ISO است. بنابراین قبل از خرید حتماً به استاندارد بودن محصول مورد نظر خود دقت کنید.

انواع شیر فلکه کشویی چدنی

شیر فلکه کشویی گرافیتی F4 فارآب PN10
شیر فلکه کشویی اورینگی F4 فارآب PN10
شیر فلکه کشویی زبانه لاستیکی F4 فارآب PN10
شیر فلکه کشویی زبانه لاستیکی F4 فارآب PN16
شیر فلکه کشویی رینگ استیل F5 فارآب PN16
شیر فلکه کشویی رینگ برنزی F5 فارآب PN16
شیر فلکه کشویی رینگ برنزی F4 فارآب PN16
شیر فلکه کشویی زبانه فلزی میراب PN16
شیر فلکه کشویی زبانه فلزی میراب PN10
شیر فلکه کشویی زبانه لاستیکی میراب PN16
شیر فلکه کشویی زبانه لاستیکی میراب PN10
شیر فلکه کشویی زبانه فلزی PN16 چدنی وگ امید گلستان
شیر فلکه کشویی زبانه فلزی PN10 چدنی وگ امید گلستان
شیر فلکه کشویی زبانه لاستیکی PN16 چدنی وگ امید گلستان

نکات مهم هنگام خرید شیر فلکه

شیر فلکه کشویی در انواع متریال ها تولید و به فروش می رسد. پس شما باید با توجه به مزایای هر شیر اقدام به انتخاب آن محصول کنید. ضمن اینکه باید هنگام خرید به نوع شیر فلکه مد نظر خود نیز دقت کنید. یکی دیگر از مواردی که باید هنگام خرید از فروشنده درباره آن سوال کنید، عملکرد شیر فلکه در کنترل فشار سیال است. یک محصول خوب کمترین میزان افت فشار را به همراه کمترین مقاومت در برابر جریان سیال از خود نشان می دهد. در خرید شیر فلکه به سایز مورد نیاز خود و البته برند سازنده نیز توجه کنید. اگر در این باره همچنان دچار شک و تردید هستید، بهتر است با کارشناسان پایپ کالا در تماس باشید و مشاوره رایگان دریافت کنید.