فیلتر


شیر آتش نشانی

جدیدترین هاپربازدیدترین هامحبوب‌‌ترینپرفروش‌ترینارزان‌ترینگران‌ترین
تعداد نمایش 122448

شیرآتش نشانی چدنی

شیر آتش نشانی چدنی یک اتصال صنعتی تعبیه شده در بالای زمین است که دسترسی به منبع آب را برای اطفای حریق فراهم می کند. هر شیر آب دارای یک یا چند خروجی است که ممکن است یک شیلنگ آتش نشانی به آن وصل شود. شیرهای آتش نشانی که در سراسر جهان مورد استفاده قرار می گیرند، در نزدیکی یک منبع آب اصلی (معمولاً در فاصله 24 اینچ) نصب می شوند. آنها به دلیل عملکردی که دارند باید از مواد باکیفیت و مقاوم در برابر فشار ساخته شوند.

معرفی شیر آتش نشانی چدنی

شیر آتش نشانی همانطور که از نام آن پیداست، یک محصول کاربردی برای اطفاء حریق در مواقع لزوم به شمار می آید. این شیر در نقاط مختلف شهری و صنعتی به منظور پیشگیری و مقابله با بروز خطر آتش سوزی نصب می شود. به  طور معمول شیرآلات از محصولاتی ساخته می شوند که از خوردگی جلوگیری می کنند. برنج و فولاد ضد زنگ رایج ترین مواد هستند. در این بین ولی شیر آتش نشانی معمولاً برای دوام از چدن داکتیل یا چدن ساخته می شود.

چدن از ذوب آلیاژهای آهن و کربن که محتوای کربن آنها بیش از 2 درصد است تولید می شود. پس از ذوب، فلز در قالب ریخته می شود. تفاوت اولیه در تولید آهن فرفورژه و چدن این است که چدن با چکش و ابزار کار نمی شود. همچنین تفاوت هایی در ترکیب وجود دارد. چدن حاوی 2-4٪ کربن و سایر آلیاژها و 1-3٪ سیلیکون است که عملکرد ریخته گری فلز مذاب را بهبود می بخشد. مقادیر کمی منگنز و برخی ناخالصی ها مانند گوگرد و فسفر نیز ممکن است در ترکیب این عنصر وجود داشته باشد. این مواد همگی باعث کیفیت بالای این آلیاژ برای تهیه انواع شیرآلات صنعتی و اتصالات کاربردی لوله کشی می شود.

انواع شیر آتش نشانی

شیرهای آتش نشانی یک منبع آب فوری برای آتش نشانان فراهم می کنند، زیرا در زیر زمین، منبع آب به یک سری لوله متصل می شود. این لوله ها به منبع اصلی تامین آب منتهی می شوند. برای استفاده از شیر آتش نشانی، آتش نشانان یک نازل هیدرانت را آزاد می کنند، شیلنگ خود را به نازل وصل می کنند و سپس یک شیر را می چرخانند تا آب تحت فشار دریافت کنند.

شیر آتش نشانی از لحاظ نوع کاربرد به اشکال مختلف ایستاده خشک و ایستاده تر تقسیم بندی می شود. شیرآلات خشک خارج از سطح زمین نصب می شوند. نحوه استفاده از این شیر هم به این شکل است که با باز شدن این شیر صنعتی، محفظه آن پر می شود. این شیر بهترین گزینه برای مناطق سردسیر و نقاطی که احتمال یخ زدگی وجود دارد خواهد بود.

شیر ایستاده تر نیز ابزاری است که روی زمین قرار می گیرد. اما تنها وجه تفاوت آن با شیر قبلی، در محفظه همیشه پر از آب آن است. به همین دلیل به این نام شناخته می شود. از جمله شیرآلات عرضه شده در فروشگاه پایپ نیک می توانیم به شیر آتش نشانی دفنی میراب PN16 و شیر آتش نشانی ایستاده میراب PN16 اشاره کنیم.