فیلتر


تبدیل کج (غیر هم مرکز) جوشی

جدیدترین هاپربازدیدترین هامحبوب‌‌ترینپرفروش‌ترینارزان‌ترینگران‌ترین
تعداد نمایش 122448

تبدیل کج غیر هم مرکز جوشی

اتصالات تبدیل لوله یکی از انواع اتصالات هستند که می توانند برای کنترل جریان در یک سیستم لوله کشی استفاده شوند. در یک مسیر لوله کشی، دو نوع کاهش دهنده یا ابزار تبدیل اصلی وجود دارد: کاهنده های متحدالمرکز و کاهنده های خارج از مرکز یا همان اتصالات تبدیل کج غیر هم مرکز. ما قصد داریم در مورد هر دو نوع کاهنده، چیستی آنها و زمان استفاده از آنها صحبت کنیم.

معرفی تبدیل کج غیر هم مرکز جوشی

تبدیل کج غیر هم مرکز نوعی اتصال جوشی است که با نام انگلیسی Non centered reducer شناخته می شود. این اتصال به عنوان یک ابزار کاهنده یا کاهش دهنده سایز لوله محسوب می شود. از اتصالات تبدیل به منظور به هم وصل کردن دو سر لوله با قطر غیر همسان استفاده می شود. از تبدیل کج غیر هم مرکز در موارد مختلف مطابق با نیاز صنایع استفاده می شود. این اتصال همچنین در ابعاد مختلف تولید می شود.

تبدیل کج غیر هم مرکز نوعی اتصال است (از لحاظ ظاهری غیر عادی محسوب می شود) که خروجی آن کوچکتر از مرکز آن خواهد بود. این خروجی به اتصال اجازه می دهد تا به طرف ورودی لوله متصل شود. به عبارت ساده تر این اتصال به گونه ای طراحی شده است که بخش های ورودی و خروجی آن روبروی هم و در یک راستا نیستند. از این اتصال جهت تغییر سایز در سیستم های لوله کشی استفاده می شود.

این اتصال باید به گونه ای نصب شود تا بتواند از تغییر جهت هوا در فشار پمپ ها جلوگیری کند. اگرچه ظاهر این تبدیل کمی غیر عادی به نطر می رسد، اما با این حال به راحتی می تواند اتصال ساده ای را بین لوله های مختلف در اندازه های گوناگون ایجاد کند.

ویژگی های اتصال تبدیل کج غیر هم مرکز جوشی

اتصال تبدیل غیر هم مرکز را می توان به سادگی برای تطبیق لوله ها با اندازه های دیگر استفاده کرد. اما برای این نوع ابزار کاربرد پیچیده تری نیز وجود دارد. از این اتصالات همچنین می توان زمانی که جریان باید در یک سیستم لوله کشی محدود شود یا اینکه گسترش پیدا کند، استفاده کرد. البته لازم است این نکته را متذکر شویم که وقتی از چنین اتصالی استفاده می کنید، باید عواقب به کارگیری آن را نیز در نظر بگیرید. زیرا تغیراتی در جریان و فشار سیال موجود در خطوط لوله کشی اتفاق خواهد افتاد. از ویژگی های این اتصال می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم.

  • این اتصال برای به هم وصل کردن لوله های سایز بزرگ به لوله های کوچکتر مورد استفاده قرار می گیرد.
  • از این کاهنده یا تبدیل برای کاهش صدا و لرزش لوله کشی هم استفاده می شود.
  • اتصال تبدیل غیر هم مرکز به دلیل طراحی خود فضای کمی از لوله کشی را اشغال می کند.
  • اتصال تبدیل مورد نظر همچنین باعث جذب نویزهای ایجاد شده در دیواره لوله می شود.

نحوه نصب این تبدیل به صورت جوشی و به کمک عملیات جوشکاری خواهد بود. ضمن اینکه به دلیل ظاهر غیر عادی آن باید در هنگام نصب این تبدیل، بخش پایین کاهنده غیر هم مرکز به خوبی جای گذاری شده باشد.