فیلتر


زانو 90 درجه شورت (شعاع کوتاه)

جدیدترین هاپربازدیدترین هامحبوب‌‌ترینپرفروش‌ترینارزان‌ترینگران‌ترین
تعداد نمایش 122448

زانو 90 درجه شورت (شعاع کوتاه)

پیدا کردن یک اتصال مناسب با نیاز لوله کشی در بین انبوهی از برندها و اتصالات مشابه کار سختی به نظر می رسد. زانو 90 درجه شورت (شعاع کوتاه) یکی از اتصالات کاربردی در لوله کشی به شمار می آید که توسط برندهای مختلف داخلی و خارجی عرضه می شود. این زانو مانند دیگر اتصالات به منظور وصل کردن دو سر لوله به هم مورد استفاده قرار می گیرد.

اتصال زانو 90 درجه شورت

این اتصال برای متصل کردن دو خط لوله و البته تغییر مسیر آنها مورد استفاده قرار می گیرد. ساخت اتصالات مختلف جوشی از جمله زانویی 90 درجه در زمانی که نیاز باشد خطوط لوله کشی به دلایل مختلف دچار تغییر جهت شوند، استفاده می شود. زانو به دلیل کاربرد فوق العاده خود جزو اتصالاتی است که بیشترین استفاده را چه در صنایع ساختمان سازی و کاربری عمومی و چه در صنایع سنگین و پروژه های پایپنیگ صنعتی دارد. این ابزار از متریال های گوناگونی ساخته می شود و با توجه به نیاز به دو شکل مانیسمان و درزدار به بازار عرضه خواهد شد.

اتصال زانو به کمک روش های گوناگون در پروژه های لوله کشی اجرا می شود. برای مثال رزوه یکی از پر استفاده ترین روش های نصب است که به دو شکل نرینگی و مادگی روی زانو تعبیه می شود تا در اتصال مختلف خود روی یک سر لوله بسته شود. در این بین ابزارهای آب بندی مانند نوارهای تفلون یا چسب های مخصوص به منظور اطمینان از عدم هرگونه نشتی مورد استفاده قرار می گیرند.

در مقابل اتصالات جوشی هستند. زانو 90 درجه شعاع کوتاه هم از آن دسته اتصالاتی است که به منظور نصب روی سیستم های لوله کشی به جوشکاری نیاز دارد. جوشکاری مورد استفاده در خطوط لوله کشی بسته به نوع کاربری می تواند متفاوت باشد. این اتصال بر اساس عوامل گوناگونی تقسیم بندی می شود. برای مثال متریال مورد استفاده در زانویی که می‌تواند شامل پلاستیک یا انواع فلز باشد، زاویه زانویی که در اینجا 90 درجه است، طول و شعاع و نحوه اتصال زانو از دیگر مواردی هستند که باعث متمایز شدن این اتصال در دسته های مختلف می شوند.

معرفی زانویی شعاع کوتاه

زانویی از لحاظ طول و شعاع خم به دو دسته شعاع بلند یا LR elbow و شعاع کوتاه یا SR elbow تقسیم بندی می شود. در مواقعی که قطر لوله و شعاع اتصال زانو با هم مساوی و برابر باشند، زانو شعاع کوتاه خواهد بود. به عبارت دیگر وقتی که فاصله مرکز اتصال تا وجه با قطر زانویی برابر باشد. از این اتصال به دلیل نوع طراحی خود در کاربری های فشار کم و در مکان هایی که فشار سیال درون خطوط لوله کشی با سرعت پایینی در حال جریان است استفاده می شود. زانو شعاع کوتاه همچنین در مکان هایی که محدودیت فضایی وجود دارد، قابلیت نصب خواهد داشت. زانو شعاع بلند نقطع عکس نوع شعاع کوتاه خواهد بود. از سری زانویی های موجود در فروشگاه معتبر پایپ نیک می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم.