فیلتر


زانو 45 درجه جوشی

جدیدترین هاپربازدیدترین هامحبوب‌‌ترینپرفروش‌ترینارزان‌ترینگران‌ترین
تعداد نمایش 122448

زانو 45 درجه جوشی

اتصالات در سیستم های لوله کشی به منظور وصل کردن بخش های مختلف لوله ها، تطبیق دادن لوله ها در اندازه های مختلف یا لوله ها با اشکال مختلف، به منظور تنظیم میزان جریان سیال درون لوله کشی، بستن یک مسیر و موارد این چنینی استفاده می شوند. بنابراین اتصالات بخش مهمی از سیستم های لوله کشی به شمار می آیند. اتصال زانویی 45 درجه جوشی یکی از این اتصالات پرکاربرد در صنایع لوله کشی است که در کنار زانو 90 درجه به عنوان یک قطعه کاربردی و جدایی ناپذیر از لوله کشی شناخته می شود.

معرفی اتصال زانو 45 درجه

این اتصال به منظور تغییر مسیر سیستم لوله کشی در زاویه 45 درجه مورد استفاده قرار می گیرد و علاوه بر تغییر جریان سیال، منجر به طولانی تر شدن مسیر خواهد شد. زانو بین طول دو لوله نصب می شود تا موجب تغییر در جهت آن ها شود. اتصالات از جمله انواع زانویی به اشکال گوناگونی ساخته می شوند. برخی از آن ها به صورت رزوه ای هستند، بعضی به شکل سوکتی ساخته می شوند و تعدادی دیگر مانند زانو 45 درجه جوشی به شکل جوش لب به لب روی سیستم های لوله کشی پیاده سازی می شوند.

متریال های به کار رفته در اتصالات، بسیار متنوع هستند و همین متریال در کنار کیفیت ساخت است که باعث تعیین قیمت اتصال زانویی 45 درجه می شود. از مواد به کار رفته در ساخت این قطعه کاربردی می توانیم به انواع فولاد، آلومینیوم، برنج، برنز و چدن اشاره کنیم. هر چند برخی نمونه ها هم ممکن است از جنس مس یا استیل باشند.

انواع زانو 45 درجه جوشی

زانوها نه تنها از نظر متریال و روش اجرا در دسته های مختلفی قرار می گیرند، بلکه بر اساس طول و اندازه نیز به نمونه های مختلفی تقسیم می شوند. برخی از آن ها به صورت شعاع بلند و بعضی دیگر به صورت شعاع کوتاه هستند. زانویی هایی که انحنای آن ها به صورت شعاع کوتاه است، به شکل عمده در صنایع مختلف از جمله سیستم های فشار قوی و مکان های فیزیکی دارای فضای کم و تنگ استفاده می شود. در مقابل نمونه های دارای شعاع بلند در سیستم های فشار کم و سایر کاربری هایی که نگرانی ها در مورد آن ها کم است، استفاده می شوند. از انواع زانو 45 درجه جوشی در فروشگاه پایپ نیک می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم.

کاربردهای زانو 45 درجه جوشی

از این اتصال در اندازه های مختلف برای طیف گسترده ای از صنایع استفاده می شود که در ادامه به برخی از آن ها اشاره می کنیم:

  • تاسیسات آب و فاصلاب
  • پالایشگاه و پتروشیمی ها
  • کارخانجات تولید مواد غذایی
  • کارخانجات تولید دارو
  • کارخانجات تولید مواد شیمیایی
  • خطوط لوله های صنعتی الکترونیکی
  • تاسیسات تهویه مطبوع
  • حمل و نقل محصولات کشاورزی و باغی
  • استفاده از تاسیسات انرژی خورشیدی