فیلتر
چهارراه جوشی

جدیدترین هاپربازدیدترین هامحبوب‌‌ترینپرفروش‌ترینارزان‌ترینگران‌ترین
تعداد نمایش 122448

چهار راه جوشی

اتصال چهار راه جوشی در کنار نوع سه راهی از نمونه اتصالاتی هستند که به منظور انشعاب گیری در سیستم لوله کشی مورد استفاده قرار می گیرند. به عبارت دیگر زمانی که به تغییر مسیر لوله کشی از خطوط اصلی برای چند مسیر دیگر نیاز باشد، از اتصال چهار راهی استفاده می کنند. چهار راهی همانطور که از نامش پیداست، از لحاظ ظاهری شبیه دو لوله عمود بر هم خواهد بود. بیشترین کاربرد اتصال چهار راهی در صنایع مختلف و البته اجرای سیستم های آتش نشانی است.

مزایای استفاده

  • استحکام و مقاومت بالا: چهارراه جوشی به دلیل ساختار یکپارچه و بدون درز، در برابر فشار و دماهای بالا مقاومت بالایی دارد.
  • قابلیت اطمینان بالا: عدم وجود درز در چهارراه جوشی احتمال نشتی و خرابی را به طور قابل توجهی کاهش می‌دهد.
  • طول عمر بالا: چهارراه جوشی در برابر خوردگی و فرسایش مقاوم است و عمر طولانی دارد.
  • قابلیت جوشکاری: چهارراه جوشی به راحتی جوشکاری می‌شود و می‌توان از آن در سیستم‌های لوله کشی پیچیده استفاده کرد.

معرفی چهار راهی

اتصال چهار راهی یک قطعه کاربردی در انشعاب گیری از خطوط لوله کشی محسوب می شود. این اتصال از طریق فرایند جوشکاری به خطوط لوله مورد نظر متصل خواهد شد. اتصالات مختلف از جمله نوع چهار راه به دو شکل درزدار یا بدون درز ساخته می شوند. اتصالات بدون درز یا مانیسمان اتصالاتی هستند که فاقد هرگونه درز و خط جوشکاری هستند. همین ویژگی باعث کاربردی بودن آنها برای سیستم های فشار قوی و مکان هایی می شود که میزان حرارت آنها بالاست. در مقابل اتصالات درزدار قرار دارند. این سری از اتصالات در روند تولید خود، توسط فرایند جوش ساخته می شوند. به همین دلیل موقع بررسی، شاهد یک خط جوش برجسته در درون یا بیرون استوانه چهار راهی خواهید بود.