فیلتر


مهره ماسوره دنده ای گالوانیزه

جدیدترین هاپربازدیدترین هامحبوب‌‌ترینپرفروش‌ترینارزان‌ترینگران‌ترین
تعداد نمایش 122448

مهره ماسوره دنده ای گالوانیزه

یکی از قطعات قابل استفاده در صنایع لوله کشی مهره ماسوره است. از این اتصال به منظور به هم وصل کردن دو قسمت نر و ماده یک سیستم لوله کشی استفاده می شود. در برخی از مواقع مهره ماسوره حتی برای متصل کردن اتصالات هم کاربرد خواهد داشت. این اتصال در رنگ های مختلف سیاه و سفید و توسط برندهای مختلف تولید می شود.

مهره ماسوره چیست؟

برای اتصال دو لوله دارای رزوه از مهره ماسوره استفاده می شود. مهره ماسوره به دو اشکال گالوانیزه و مهره ماسوره سیاه در بازار موجود است. به همین دلیل است که این اتصال را با دو رنگ متفاوت می شناسند. هر یک از این نمونه مهره ماسوره ها در نوع خود ویژگی های خاصی دارند. برای مثال نوع گالوانیزه به عنوان یک اتصال قوی در برابر رطوبت مقاومت بالایی دارد. به همین دلیل در کاربری های متعدد مورد استفاده قرار می گیرد.

مهره ماسوره را به عنوان یک رابط اتصال دهنده ایمن و البته نیمه دائمی می شناسند. این یعنی هر زمان که لازم باشد، می توان این اتصال را از محل خود جدا کرد. مهره ماسوره شامل دو بخش استوانه ای شکل لوله ای است که توسط یک بخش سوم که در مرکز آن قرار دارد، احاطه شده است. نکته جالب درباره این اتصال، رزوه ای بودن تمام قسمت های مهره ماسوره است. این سری از اتصالات لوله چیزی شبیه کوپلینگ لوله هستند و راحت از خطوط لوله برداشته می شوند. اما در عین حال به دلیل طراحی خاص و منحصر به فرد خود به راحتی به لوله ها اجازه می دهند تا به صورت ایمن به هم متصل شوند. اتصال مهره ماسوره به دلیل عملکرد خود هم در سیستم های لوله کشی خانگی  و هم در کاربری های تجاری قابلیت استفاده دارد.

اتصال مهره ماسوره از چه اجزایی تشکیل می شود؟

این اتصال از سه بخش مجزا از جمله مهره، پایانه مادگی و پایانه نرینگی تشکیل می شود. با اتصال انتهای ماده و نر، از مهره ها برای ایجاد فشار لازم برای آب بندی جایی که اتصال به لوله وصل می شود، استفاده می کنند. این اتصال در کلاس های متعدد با سایزهای گوناگون تولید می شود. ضمن اینکه در ساخت آنها از استانداردهای گوناگونی بهره می برند. برای مثال مشخصات استاندارد برای اتصالات فورج، جوش سوکت با مشخصات استاندارد برای اتصالات لوله کلاس 3000 و 6000 جوش سوکت و رزوه متفاوت خواهد بود که بسته به برند سازنده ممکن است استانداردهای یک مهره ماسوره خاص متنوع باشد.

کاربرد های مهره ماسوره دنده ای گالوانیزه

همانطور که گفتیم از این اتصال در کاربری های متعددی استفاده می شود. برای مثال در سیستم های لوله کشی انتقال نفت، آب، گاز و پتروشیمی، مهره ماسوره کارایی خاص خود را خواهد داشت. از نمونه های عرضه شده توسط فروشگاه پایپ نیک می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم.