فیلتر


تبدیل دنده ای گالوانیزه

جدیدترین هاپربازدیدترین هامحبوب‌‌ترینپرفروش‌ترینارزان‌ترینگران‌ترین
تعداد نمایش 122448

تبدیل دنده ای گالوانیزه

تبدیل یکی از اتصالات مورد استفاده در خطوط لوله کشی است. اتصال تبدیل انواع گوناگونی دارد و به دو روش دنده ای و جوشی قابلیت نصب روی سیستم های لوله کشی را خواهد داشت. تبدیل دنده ای گالوانیزه یکی از پر فروش ترین انواع تبدیل موجود در بازار است که به دلیل ویژگی های منحصر به فردی که دارد، بیش از سایر انواع تبدیل مورد توجه است. از این اتصال در لوله کشی های گالوانیزه استفاده می شود.

معرفی تبدیل دنده ای گالوانیزه

تبدیل نوعی اتصال کاربردی در صنعت لوله کشی است که به منظور تغییر سایز لوله کشی مورد استفاده قرار می گیرد. از این قطعه کاربردی برای به هم وصل کردن دو لوله با قطر غیر همسان استفاده می شود. اتصال تبدیل هم مانند سایر اتصالات برای رسیدن به مرحله عرضه باید از بازرسی های متعددی عبور کند. برای مثال در تهیه این اتصال، استانداردهایی وجود دارد که در صورت عدم رعایت آنها، محصول مورد نظر نمی تواند برای استفاده تأیید شود. استاندارد مناسب این اتصال برای نمونه های رزوه ای بر اساس  NPTاست. این در حالی است که دیگر استاندارد مورد توجه اتصال دنده ای گالوانیزه ASME B16.11 خواهد بود.

اتصال تبدیل چه ویژگی هایی دارد؟

این اتصال به دلیل رزوه هایی که دارد، قابلیت نصب ساده ای خواهد داشت. بنابراین از آن می توان هم در پروژه های مسکونی و هم پروژه های تجاری و صنعتی استفاده کرد. کارایی تبدیل گالوانیزه رزوه ای بسیار بالاست، زیرا این قطعه در سایزهای متنوعی تولید می شود. به همین دلیل می توان از آن برای به هم وصل کردن دو سر لوله غیر همسان درهر سایزی استفاده کرد.

این اتصال همچنین قابلیت نصب در سیستم های فشار متوسط را دارد و به دلیل روکش خود در دماهای حد میانه مقاومت خوبی را از خود نشان خواهد داد. ناگفته نماند که روکش این اتصال باعث شده است که اتصال تبدیل در برابر هر گونه خوردگی مقاوم باشد. به همین دلیل از این محصول می توان تا سال های سال انتظار کارایی مناسب را داشت.

البته در کنار مزایایی که برای این اتصال برشمردیم، تبدیل دنده ای گالوانیزه معایبی هم خواهد داشت. به همین دلیل هنگام خرید و استفاده باید از کارایی آن در محل مورد نظر اطمینان حاصل کنید. برای مثال در کاربری هایی که دارای انبساط و انقباضات پی در پی دمایی هستند، استفاده از این اتصال توصیه نمی شود. ضمن اینکه مکان هایی که ارتعاش زیادی دارند هم می توانند منجر به شکست دنده های این اتصال شوند. به همین دلیل بهتر است در سیستم های با ارتعاش بالا از این اتصال استفاده نشود.

انواع اتصال تبدیل دنده ای گالوانیزه

اتصال تبدیل دنده ای گالوانیزه بر اساس برندهای گوناگون دسته بندی می شود. هر یک از این برندها در جایگاه خود مزایایی را خواهند داشت که تا به امروز مورد توجه خریداران قرار گرفته است. قیمت تبدیل هم ناشی از عوامل گوناگونی از جمله مارک تجاری محصول خواهد بود. فروشگاه پایپ نیک ارائه کننده بهترین اتصالات لوله کشی در کشور، محصولات زیر را به مشتریان خود عرضه می کند: