فیلتر


مغزی گالوانیزه

جدیدترین هاپربازدیدترین هامحبوب‌‌ترینپرفروش‌ترینارزان‌ترینگران‌ترین
تعداد نمایش 122448

مغزی دنده ای گالوانیزه

مغزی دنده ای گالوانیزه یکی ابزارهای پرکاربرد در صنعت لوله کشی محسوب می شود. این قطعه از دو پایانه رزوه ای تشکیل شده است و به منظور اتصال دو سر لوله استفاده می شود. مغزی ها به اشکال مختلف مساوی و نامسای ساخته می شوند تا در لوله کشی های مختلف مورد استفاده قرار بگیرند. مغزی مساوی دو سر لوله با قطر همسان را به هم وصل می کند. این در حالی است که مغزی تبدیل دو سر لوله غیر هم قطر را به یک خط لوله متصل خواهد کرد.

معرفی مغزی دنده ای گالوانیزه

مغزی مانند هر اتصال دیگر در انواع مختلف تولید می شود. برای مثال متریالی که این اتصال از آن ساخته می شود، بسیار متنوع است. در مقایسه با مغزی ساخته شده از مس یا مغزی سیاه، نمونه های گالوانیزه به دلیل استفاده از فولاد روکش شده با روی، در برابر زنگ زدگی بسیار مقاوم هستند. به همین دلیل، آنها عمدتا برای کاربردهای خارجی و صنعتی استفاده می شوند. اگرچه آنها می توانند خطوط آب گرم را به خوبی تحمل کنند، اما زمانی که برای خطوط آب سرد استفاده می شوند بهترین عملکرد را دارند. مغزی دنده ای گالوانیزه از آن دست اتصالاتی است که کاربردهای مختلفی در فضای باز به جز خطوط زیرزمینی دارد.

مزایای مغزی دنده ای گالوانیزه

همانطور که گفتیم به دلیل پوشش روی، این اتصال بسیار سخت است و طول عمر بالایی دارد. همچنین، اکثر محصولات گالوانیزه بسیار مقرون به صرفه هستند، زیرا ساخت آنها بسیار زمان بر و پیجیده نیست. مغزی ها دارای دو سر دنده نر هستند که آن ها را به دو اتصال ماده گالوانیزه متصل می کند. این اتصالات می توانند لوله یا تجهیزات دیگری باشند. پوشش گالوانیزه به مقاومت قطعه در برابر زنگ زدگی در کاربردهای آب، هوا و بخار کمک می کند.

این قطعه کاربردی پس از استفاده در کاربری های متعدد قابلیت ایجاد یک اتصال امن را داراست. اما در عین حال به دلیل رزوه ای بودن روش اتصال، به عنوان یک قطعه نیمه دائمی شناخته می شود. به این معنا که در هر زمانی قابلیت جداسازی را دارد. طول این قطعه با طول کلی نخ، شیار یا رزوه آن مشخص می شود. این محصول دارای ابعاد متنوع و سایزبندی گوناگون است و توسط برندهای معتبر داخلی و خارجی تولید می شود. در صورت نیاز به خرید این قطعه می توانید آن را از فروشگاه پایپ نیک سفارش دهید.