فیلتر


زانو چپقی 45 درجه دنده ای گالوانیزه

جدیدترین هاپربازدیدترین هامحبوب‌‌ترینپرفروش‌ترینارزان‌ترینگران‌ترین
تعداد نمایش 122448

زانو چپقی 45 درجه دنده ای گالوانیزه

زانو از جمله اتصالات کاربردی لوله کشی است که به اشکال گوناگونی ساخته می شود. زانو 45 درجه و 90 درجه نوعی از این اتصال به شمار می آیند که طراحی مشابهی دارند و تنها تفاوتی که دارند، در طول انحنای آنهاست. زانو چپقی یکی دیگر از انواع زانویی به شمار می آید که به زانو کاهنده نیز شهرت دارد. از این اتصال به منظور متصل کردن دو سر لوله با اندازه های مختلف استفاده می شود.

معرفی زانو چپقی 45 درجه دنده ای گالوانیزه

زانو چپقی نوعی از اتصال زانو برای تغییر جهت لوله کشی محسوب می شود. همانطور که احتمالاً می دانید کاکرد اصلی زانو تغییر جهت لوله کشی در زاویه های 45 و 90 درجه است. در حالت عادی این اتصالات تنها همین یک وظیفه را بر عهده دارند. این در حالی است که زانو چپقی دو کار همزمان را بر عهده دارد و علاوه بر تغییر مسیر خطوط لوله کشی منجر به تغییر سایز آن ها نیز خواهد شد. به عبارتی دو لوله با اندازه نامساوی را به هم متصل خواهد کرد.

به این اتصال آرنجی کاهنده هم می گویند زیرا هم منجر به کاهش اندازه لوله و هم خم شدن مسیر لوله می شود. اتصالات زانویی چپقی دارای دهانه های مختلفی در انتهای خود هستند. به همین دلیل می توانند به راحتی در لوله ها با اندازه های مختلف قرار گرفته و درون آنها بسته شوند. این اتصالات اگرچه در اندازه ها، رنگ ها و کاربری های متفاوتی موجود هستند، اما محصول مورد نظر ما زانو چپقی 45 درجه دنده ای گالوانیزه است.

ویژگی های اتصال چپقی دنده ای گالوانیزه

از ویژگی های این اتصال می توانیم به نصب راحت آن به دلیل رزوه های طراحی شده در این اتصال اشاره کنیم. ضمن اینکه مقاومت این قطعه در دماهای مختلف و فشار هم مناسب است. این اتصال اگر به درستی نصب و اجرا شود، در برابر هر گونه نشتی مقاوم خواهد بود. دیواره داخلی طراحی شده برای این اتصال به گونه ای است که افت فشار سیال را کاهش می دهد و باعث افزایش سرعت جریان درون لوله خواهد شد.

نکات مهم هنگام خرید زانو 45 درجه دنده ای گالوانیزه

اگر شما هم دغدغه خرید یک محصول باکیفیت را دارید، حتماً باید در انتخاب محصول مورد نظر خود دقت کافی داشته باشید. در خرید یک اتصال چپقی مناسب باید عوامل گوناگونی را مد نظر قرار دهید که از جمله آن ها می توانیم به مواد سازنده، فشار کاری، میزان دمای قابل تحمل، قیمت، محدوده قابل اجرا، اندازه ها، ویژگی های محصول و عملکرد آن اشاره کنیم. البته خرید از یک فروشگاه معتبر نیز از پارامترهای مهمی است که در هنگام سفارش محصول باید مورد توجه قرار داده شود.