فیلتر


روپیچ توپیچ دنده ای گالوانیزه

جدیدترین هاپربازدیدترین هامحبوب‌‌ترینپرفروش‌ترینارزان‌ترینگران‌ترین
تعداد نمایش 122448

روپیچ توپیچ گالوانیزه

روپیچ توپیچ از جمله اتصالات دنده ای صنعت لوله کشی به شمار می آید که در دسته اتصالات جوشی قرار ندارد. طراحی خاص و منحصر به فرد این اتصال باعث شده است که روپیچ توپیچ از دو سر خود قابلیت نصب روی لوله های را به صورت دنده ای داشته باشد. این اتصال را می توان نوعی بوشن دانست که به منظور به هم وصل کردن دو خط لوله مورد استفاده قرار می گیرد.

معرفی اتصال روپیچ توپیچ

بوشن روپیچ توپیچ نوعی اتصال است که از یک سو دارای رزوه خارجی و از سوی دیگر دارای رزوه درونی است. این اتصال با توجه به نوع سایزی که دارد، در لوله کشی های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد. مهم ترین کاربردی که می توانیم برای این اتصال برشمریم، افزایش طول مسیر لوله کشی است. این قطعه در کاربری های متعددی از جمله اتصال شیرآلات سینک، شیرآلات توکار، رادیاتورها، پکیج، سیستم های ماشین های لباسشویی و ظرفشویی و شیر آب های سرد و گرم کاربرد بالایی دارد. البته استفاده در سیستم های آب رسانی تنها کاربرد اتصال روپیچ توپیچ نیست و از این قطعه در سایر صنایع نیز استفاده می شود. روپیچ توپیچ از لحاظ گوناگون دسته بندی می شود که در ادامه به معرفی برخی از آن ها اشاره می کنیم.

انواع روپیچ توپیچ

این اتصال بر اساس فاکتورهای گوناگون از جمله مواد سازنده، نوع، برند سازنده، اندازه و کاربری به انواع گوناگونی تقسیم بندی می شود. برای مثال روپیچ توپیچ گالوانیزه تنها یکی از این اتصالات است که به دو شکل گالوانیزه سرد و گرم در بازار وجود دارد. از این اتصال در سیستم های انتقال آب، گاز، هوا و بخار استفاده می شود. ترکیب متریال این اتصال از کربن و آهن خواهد بود و لایه رویی و محافظتی آن از روی ذوب شده تشکیل شده است.

روپیچ توپیج از لحاظ نوع کاربری هم به انواع گوناگونی تقسیم می شود که از جمله آن می توانیم به نوع تبدیل اشاره کنیم. این اتصال زمانی کاربرد دارد که دو لوله از نظر سایزی با هم در یک رده قرار ندارند. بوشن روپیچ توپیچ و مغزی روپیچ هم دیگر انواع این اتصال هستند که وصل کردن لوله ها از داخل و خارج اتصال را بر عهده دارند. البته مغزی زمانی مورد استفاده قرار می گیرد که نیاز باشد تا اتصالات نر و ماده تغییر پیدا کنند.

کاربرد اتصال روپیچ توپیچ گالوانیزه

از آن جایی که این اتصال در رده محصولات گالوانیزه قرار می گیرد، پس می توان از آن در صنایع گوناگون از صنعت داروسازی، تولیدات غذایی و صنایع کشاورزی گرفته تا انتقال محصولات پتروشیمی و صنایع آب و فاضلاب استفاده کرد. این قطعه کاربردی به منظور اتصال آسان در سیستم های لوله کشی استفاده می شود تا در مواقع لزوم با چند حرکت ساده بتوان آن را از روی لوله کشی جدا کرد. از انواع اتصالات روپیچ توپیچ عرضه شده توسط فروشگاه پایپ نیک می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم.