فیلتر


چهار راه دنده ای گالوانیزه

جدیدترین هاپربازدیدترین هامحبوب‌‌ترینپرفروش‌ترینارزان‌ترینگران‌ترین
تعداد نمایش 122448

چهار راه دنده ای گالوانیزه

پروژه های لوله کشی به کمک انواع اتصالات قابلیت اجرا دارند. اتصالات نقش مهمی در به هم وصل شدن انواع لوله، تغییر مسیر آن ها در فضاهای مورد نیاز، انشعاب گیری از خطوط لوله کشی برای بخش های مختلف، بستن مسیر و طولانی تر کردن سیستم لوله کشی دارند. بنابراین انتخاب، خرید و استفاده درست از اتصالات باکیفیت در هر پروژه لوله کشی چه صنعتی و چه ساختمانی از اهمیت زیادی برخوردار است. چهار راه دنده ای گالوانیزه از این سری اتصالات است که در اینجا قرار است به معرفی و بررسی آن بپردازیم.

چهار راه گالوانیزه چیست؟

چهار راهی اتصالی شبیه به علامت جمع (+) است که به منظور انشعاب گیری از خط اصلی لوله کشی مورد استفاده قرار می گیرد. به عبارتی زمانی که قرار باشد یک مسیر لوله را به چند خط دیگر تقسیم کرد تا جریان سیال به مناطق دیگر برده شود، از اتصالات سه راهی و چهار راهی استفاده می کنند. اتصال سه راهی زمانی که قرار باشد دو خط انشعاب از لوله اصلی گرفته شود، کاربرد دارد. این در حالی است که چهار راه برای انشعاب گیری سه خطه مورد استفاده قرار می گیرد.

چها راه از لحاظ نوع کارایی به دو دسته مساوی و تبدیل تقسیم بندی می شود. چهار راه مساوی از لحاظ تمامی خروجی ها هم اندازه است. به عبارتی قطر تمامی پایانه به یک اندازه است. به همین دلیل لوله هایی که در این پایانه ها به هم متصل می شوند، هم اندازه هستند.

در مقابل چهار راه تبدیل قرار دارد. این اتصال به منظور انشعاب گیری کاهشی مورد استفاده قرار می گیرد. به عبارتی سایز پایانه های این اتصال با هم یک اندازه نیست. به همین دلیل لوله های متصل شده به این سری از اتصالات هم از لحاظ قطر همسان نیستند. از این اتصال زمانی که بخواهند خطوط لوله کشی را به خطوط باریک تری در انشعاب های مختلف تبدیل کنند، استفاده می شود.

ویژگی های چهار راه دنده ای گالوانیزه

تمامی اتصالات به اشکال مختلف فلنجی، رزوه ای یا جوشی به سیستم های لوله کشی متصل می شوند. اتصالات دنده ای یا رزوه ای همان اتصالات پیچی شکلی هستند که بدون نیاز به جوشکاری و تنها به کمک ابزاری مثل آچار و نوارهای آب بندی در لوله ها پیچیده می شوند. این سری از اتصالات به راحتی روی هر خط لوله کشی نصب می شوند و البته بهترین قابلیت را در زمان تعمیر و تعویض دارند زیرا به راحتی از لوله ها جدا می شوند.

اما یکی دیگر از ویژگی های چهار راه دنده ای گالوانیزه، روکش محافظ آن است. این لایه محافظ که همان گالوانیزه نام دارد منجر به افزایش استحکام و مقاومت قطعه در برابر رطوبت می شود. ضمن اینکه از خوردگی اتصال و کاهش عمر مفید پروژه لوله کشی جلوگیری می کند. اتصالات گالوانیزه به دو روش سرد و گرم تهیه می شوند. از سری اتصالات چها راه دنده ای گالوانیزه که در وب سایت پایپ نیک عرضه می شوند، می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم.