فیلتر


اتصالات فشار قوی دنده ای NPT کلاس 2000

جدیدترین هاپربازدیدترین هامحبوب‌‌ترینپرفروش‌ترینارزان‌ترینگران‌ترین
تعداد نمایش 122448

اتصالات فشار قوی دنده ای NPT کلاس 2000

اتصالات فشار قوی NPT نوعی اتصال فولادی فورج هستند که برای لوله های با سایز قطر پایین کاربرد دارند. اتصالات NPT در اصل قطعاتی هستند که برای استفاده در لوله کشی به نوعی رزوه یا دنده مجهز شده اند. این اتصالات فشار قوی در مقابل اتصالات جوشی قرار می گیرند.

اتصالات رزوه ای از باسابقه ترین و قدیمی ترین انواع اتصالات لوله کشی هستند که در حال حاضر نمونه های فشار قوی هم در کلاس های مختلف و برای کاربری های متنوع تولید می شود. یکی از این درجات اتصالات دنده ای فشار قوی کلاس 2000 است.

 

انواع اتصالات فشار قوی دنده ای NPT کلاس 2000

اتصالات دنده ای از شناخته ترین و پرکاربردترین اتصالات لوله کشی هستند که در آن یک رزوه نر و ماده مخروطی تعبیه شده است. رزوه یا دنده های این اتصالات با استفاده از یک نوار تفلون یا ترکیب مخصوص باعث اتصال مکانیکی و آب بندی هیدرولیک لوله کشی می شود. که در نهایت بهترین عملکرد را در پی خواهد داشت.

اتصالات کلاس 2000 صرفاً برای لوله های با قطر 4 اینچ به پایین مورد استفاده قرار می گیرند. این اتصالات شامل موارد زیر می شوند.

همانطور که مشخص است، اتصالات دنده ای NPT فشار قوی کلاس 2000، تنها به زانوهای 45 و 90 درجه و سه راهی مساوی تقسیم بندی می شوند.

 

مزایای استفاده از اتصالات فشار قوی دنده ای

  • بهره وری نصب نسبتاً بالا است و نیازهای مهارت نصب تخصصی گسترده نیست.
  • برای تاسیسات کم فشار و دمای پایین که در آن لرزش وجود ندارد کمتر دچار نشتی می شود.