فیلتر


اتصالات فشار قوی SW کلاس 6000

جدیدترین هاپربازدیدترین هامحبوب‌‌ترینپرفروش‌ترینارزان‌ترینگران‌ترین
تعداد نمایش 122448

اتصالات فشار قوی ساکت ولد SW کلاس 6000

اتصالات فشاری قوی در دو نوع ساکت ولد SW و دنده ایNPT  تولید می شوند. اتصالات ساکت ولد به وسیله نوعی جوشکاری روی لوله های نصب می شوند. مزیت اتصالات ساکت ولد نسبت به اتصالات جوشی در نوع جوشکاری آنهاست که نیاز به پخ زدن و آماده کردن اتصال قبل از جوشکاری ندارند. این اتصالات بر اساس نوع ضخامت خود در کلاس های گوناگونی دسته بندی می شوند. اتصالات ساکت ولد SW کلاس 6000 برای لوله های با رده ضخامت 160 مورد استفاده قرار می گیرند.

معرفی اتصالات فشار قوی ساکت ولد SW کلاس 6000

فرورفتگی تعبیه شده در اتصالات ساکت ولد باعث می شود که آنها را بتوان به راحتی در لوله هم راستا کرده و به کمک نوعی جوشکاری خاص، به لوله وصل کرد. آب بندی این نوع اتصال به دلیل طراحی خاصی که دارد، مطمئن است. ضمن اینکه جوش دادن آن ها هیچ گونه آسیبی را به خطوط لوله کشی وارد نمی کند.

اتصالات ساکت ولد برای مصارف صنعتی فشار قوی کاربرد دارند. آن ها به دلیل نوع کاربری خود برای لوله های با قطر زیر 4 اینچ طراحی می شوند. همانطور که گفتیم بسته به ضخامت و قطر لوله این اتصالات در کلاس های متعددی دسته بندی می شوند. در اتصالات ساکت ولد شاهد دو سر اتصال به صورت صاف و تخت و سوکتی برای جوشکاری هستیم. بخش تخت اتصال برای جوشکاری درون لوله قرار می گیرد و بخش سوکتی هم در قسمت سوکت دار قرار گرفته شده و جوش داده می شود.

انواع اتصالات فشار قوی ساکت ولد SW کلاس 6000

در کاربری های که عدم نشتی سیال بسیار مورد توجه و مهم است، اتصالات فشار قوی ساکت ولد نقش سازنده ای دارند. برای مثال در کاربری هایی که کنترل نشتی و مقاوم کردن سیستم لوله کشی از المان های اساسی پروژه ها به شمار می آیند، این اتصالات فشار قوی هستند که به دلیل طراحی خود بهترین کارایی را خواهند داشت.

از این اتصالات در سیستم های آتش نشانی، صنایع تولید نفت و گاز و به طور کلی صنایع پتروشیمی و پالایشگاه ها، صنایع پزشکی و دیگر صنایع حساس استفاده می شود. البته در برخی از مواقع این اتصالات ممکن است باعث رسوب شوند که در چنین شریطی توصیه می شود از این اتصالات در صنایع غذایی استفاده نشود. صنایع خطرناک مانند کارخانه های تولید مواد سمی یا شیمیایی هم که نیاز به اتصال قوی دارند، نمونه های ساکت ولد کاربرد خوبی خواهند داشت. از جمله برخی از این اتصالات کاربردی می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم.

در دسته های زیر تقسیم بندی می شوند.
زانو 90 درجه ساکت ولد ELBOW 90D SW
زانو 45 درجه ساکت ولد ELBOW 45D SW
سه راه مساوی ساکت ولد TEE SW
سه راه مساوی ساکت ولد TEE SW
مهره ماسوره ساکت ولد UNION SW
کپ ساکت ولد CAP SW
کوپلینگ بوشن ساکت ولد FULL CPLG SW
نیم بوشن ساکت ولد HALF CPLG SW
کوپلینگ بوشن تبدیل ساکت ولد RED CPLG SW
ساکولت OUTLET REDUCING WAY SW

مزایای استفاده از اتصالات ساکت ولد

آب بندی بهتر اتصالات به دلیل جوشکاری
استحکام بالاتر درز لوله و اتصالات به دلیل خط جوش
قابل استفاده برای کنترل نشتی
قیمت بسیار مناسب در مقایسه با نمونه های مشابه