فیلتر


اتصالات فشار قوی SW کلاس 3000

جدیدترین هاپربازدیدترین هامحبوب‌‌ترینپرفروش‌ترینارزان‌ترینگران‌ترین
تعداد نمایش 122448

اتصالات فشار قوی SW کلاس 3000

اتصالات فشار قوی ساکت ولد تنها یکی از دو نوع اتصالات فشار قوی هستند که تفاوت آن ها با اتصالات NPT در نحوه نصب آنهاست. این اتصالات با اصطلاح Socket Weld Fitting یا مخفف آن یعنی SW شناخته می شوند. از این اتصالات هم مانند سایر اتصالات لوله کشی برای تغییر جهت لوله کشی، انشعاب گیری، طولانی کردن سیستم لوله کشی، تبدیل یا تغییر سایز لوله ها استفاده می شود.

معرفی اتصالات ساکت ولد کلاس 3000

اتصالات بر اساس موارد گوناگون به دسته های متعددی تقسیم بندی می شوند. برای مثال آلیاژ به کار رفته در ساخت انواع اتصالات می تواند از جنس برنج، مس، چدن یا فولاد باشد. نحوه نصب اتصالات هم با یکدیگر متفاوت است. برای مثال ما شاهد سه نوع روش نصب جوشکاری، رزوه ای و ساکت ولد هستیم. روش ساکت ولد هم در اصل نوعی شیوه نصب به کمک جوشکاری است که البته با جوش لب به لب اتصالات تفاوت هایی دارد. اتصالت ساکت ولد SW دارای یک برجستگی بالاتر از سطح عادی اتصال هستند که از این ناحیه وارد لوله یا سیستم مورد نظر شده و از همانجا هم در اتصال جوشکاری می شوند.

متریال های به کار رفته در تولید اتصالات ساکد ولد از جمله نوع 3000 بر اساس آلیاژهای مختلف آهن از جمله کربن استیل یا استنلس استیل هستند. این دو ماده پر استفاده استحکام فوق العاده ای در شرایط تحت فشار و دمای بالا دارند و از لحاظ ظاهری نیز در دسته اتصالات با کیفیت قرار می گیرند. البته بسته به اینکه از کدام متریال در ساخت این اتصالات استفاده شود، استاندارد به کار رفته در تولید این محصولات هم متفاوت خواهد بود. برای مثال استاندارد محصولات آلیاژی بر اساس ASTM A182 F9 و ASTM A182 F5 تعیین می شود. این در حالی است که استاندارد کربن استیل شامل ASTM A105 می شود. اما استاندارد به کار رفته در تولید اتصالات فشار قوی ساکت ولد استنلس استیل به یک مورد ختم نمی شود. در تهیه این اتصالات موارد متعددی از جمله ASTM A182، ASTM A403 WP304، ASTM A403 WP316، ASTM A403 WP304L و ASTM A403 WP316L مورد توجه قرار خواهد گرفت.

انواع اتصالات فشار قوی SW کلاس 3000

جوش سوکتی در اکثر موارد در سیستم های لوله کشی با قطر کم اما فشار بالا اعمال می شود. به طور معمول جوشکاری سوکت تست ذرات مغناطیسی یا تست نفوذ است. کار کردن با این نوع اتصالات چندان پیچیده نیست. تنها کاری که انجام می شود این است که انتهای لوله ها و قطعات به یکدیگر جوش داده می شوند. اتصالات فشار قوی سوکت ولد کلاس 3000 شامل موارد زیر می شوند.

 • زانو 90 درجه ساکت ولد ELBOW 90D SW فشار قوی
 • زانو 45 درجه ساکت ولد ELBOW 45D SW فشار قوی
 • سه راه مساوی ساکت ولد TEE SW فشار قوی
 • سه راه تبدیلی ساکت ولد RED TEE SW فشار قوی
 • چهار راه ساکت ولد CROSS SW فشار قوی
 • مهره ماسوره ساکت ولد UNION SW فشار قوی
 • مهره ماسوره ساکت ولد UNION SW فشار قوی
 • بوشن ساکت ولد FULL CPLG SW فشار قوی
 • نیم بوشن ساکت ولد HALF CPLG SW فشار قوی
 • کوپلینگ بوشن تبدیل ساکت ولد RED CPLG SW فشار قوی
 • ساکولت OUTLET REDUCING WAY SW فشار قوی

مزایای استفاده از اتصالات سوکت ولد

در شرایطی که الزامات سیال خط لوله سختیگرانه نیست، استفاده از اتصالات سوکت ولد و جوشکاری این روش بسیار توصیه می شود؛ زیرا آزمایش آن راحت تر است.

از آنجایی که می توان از انتهای جوشکاری اتصالات برای تقویت آن ها استفاده کرد، بنابراین قطعات سوکت ولد یکی از پیشنهادات مناسب برای فشار بالا محسوب می شوند.