فیلتر


پل و خم دنده ای گالوانیزه

جدیدترین هاپربازدیدترین هامحبوب‌‌ترینپرفروش‌ترینارزان‌ترینگران‌ترین
تعداد نمایش 122448

پل و خم دنده ای گالوانیزه

 

پل و خم دنده ای گالوانیزه از دیگر اتصالات لوله کشی هستند که البته در عین استفاده کم بسیار کاربردی محسوب می شوند و در مواقع لزوم در بهبود خطوط لوله کشی کمک کننده خواهند بود. اتصال خم از لحاظ ظاهری چیزی شبیه زانویی است و به منظور تغییر زاویه لوله کشی مورد استفاده قرار می گیرد. اتصال پل هم برای استفاده در مسیرهای سخت و دارای برآمدگی کاربرد دارد.

اتصال خم چیست؟

اتصال خم نوعی زانویی به شمار می آید که به منظور تغییر زاویه لوله کشی مورد استفاده قرار می گیرد. روش تولید این اتصال به گونه ای است که از هیچ خط جوشی در تولید آن استفاده نمی شود. در اصل به صورت مانیسمان تولید می شود و اصطحکاک این سری از اتصالات نیز به دلیل لایه صاف داخلی کم است. به همین دلیل سیال به صورت روان تری در آن جریان پیدا می کند.

شاید برای بسیاری از افراد این پرسش پیش آید که چه تفاوتی بین اتصال خم و زانویی وجود دارد؟ در اصل شعاع انحنای موجود در هر یک از این اتصالات وجه تفاوت آن ها خواهد بود. بر این اساس اتصال خم به شکلی ساخته می شوند که شعاع انحنای آن بیشتر از دو برابر قطر اتصال خواهد بود. اما در زانوها این شعاع بین 1 تا 5/1 برابر قطر اتصال است.

اتصال پل چیست؟

اتصال پل از آن دست قطعات کمتر کاربردی در صنعت لوله کشی است. به همین دلیل بسیاری از افراد با آن آشنایی چندانی ندارند. این اتصال برای مسیرهایی کاربرد دارد که دارای انحنا هستند. در واقع طراحی این اتصال به شکلی است که در مرکز خود دارای یک انحنای U شکل است. این انحنا در مرکز پل باعث می شود تا این اتصال در مسیرهای دارای برجستگی نصب شود و باعث شود مسیر لوله کشی از مکان های ناصاف عبور کند. از این اتصال همچنین می توان برای رد کردن یک خط لوله کشی از روی خطوط دیگر به صورت متقاطع هم استفاده کرد.

اتصالات پل و خم گالوانیزه

گالوانیزاسیون فرآیندی است که طی آن انواع لوله و اتصالات فلزی از جمله خم و پل با یک لایه محافظ از عنصر روی روکش می شوند. طی این فرایند مقاوم سازی آلیاژ روی در سطح گسترده و در دمای بالا ذوب می شود تا برای روکش کردن اتصالات مختلف آماده شود. سپس اتصالات مختلف را درون این مواد مذاب برای دقایقی قرار می دهند تا با روی ذوب شده پوشش داده شوند.

لایه روی ذوب شده باعث یک پوشش یک دست نقره ای رنگ و فوق العاده مقاوم بر سر اتصالات می شود و آنها را در برابر عوامل مخرب اصلی اتصالات فلزی مثل زنگ زدگی و پوسیدگی ناشی از آن مقاوم خواهد کرد.

انواع اتصالات خم و پل گالوانیزه

اگر قصد خرید هر یک از این اتصالات را دارید، می توانید تنها با چند کلیک ساده، سفارش خود را از طریق فروشگاه پایپ نیک به صورت آنلاین و غیر حضوری به ثبت برسانید. در ادامه به معرفی محصولات ارائه شده توسط این برند عرضه کننده معتبر می پردازیم.