فیلتر


بوشن دنده ای گالوانیزه

جدیدترین هاپربازدیدترین هامحبوب‌‌ترینپرفروش‌ترینارزان‌ترینگران‌ترین
تعداد نمایش 122448

بوشن دنده ای گالوانیزه

بوشن دنده ای گالوانیزه یکی از اتصالات فلزی رزوه ای است که در برندهای مک، توپی برزیل، جورج فیشر و ساخت چین توسط پایپ نیک عرضه می شود. این اتصال یک قطعه کاربردی در لوله کشی محسوب می شود که کارایی زیادی در صنایع مختلف دارد. بوشن گالوانیزه به دلیل روکش خود دارای رنگ سفید است. این روکش حفاظتی به دو صورت سرد و گرم روی بسیاری از لوله ها و اتصالات اجرا می شود تا استحکام آنها را بالا ببرد.

معرفی بوشن دنده ای گالوانیزه

بوشن گالوانیزه Galvanized Coupling یک اتصال لوله ای و استوانه ای شکل است که از داخل رزوه شده است. به عبارتی دو سر این اتصال دارای دنده مادگی است. از این اتصال برای به هم وصل کردن دو لوله دارای اتصال نرینگی استفاده می‌ شود. همانطور که مشخص است، بوشن اتصال ساده ای است که دارای هیچ پیچیدگی خاصی در تولید نیست. البته لوله مورد نظر به دلیل گالوانیزه بودن بوشن، باید قبلا فرآیند گالوانیک را طی کرده باشد. اتصالات گالوانیزه قطعاتی هستند که برای جلوگیری از خوردگی و زنگ زدگی در یک پوشش محافظ روی فرو رفته اند.

فرآیند گالوانیزاسیون به دو شکل گرم و سرد انجام می شود. گالوانیزه گرم روش آبکاری اتصالات مختلف به کمک روی ذوب شده است. به عبارتی آلیاژ روی را در دماهای بالا قرار می دهند تا ذوب شود. سپس لوله یا اتصالات مورد نظر را برای دقایقی در حمام داغ روی ذوب شده قرار می دهند تا یک پوشش حفاظتی روی محصول مورد نظر ایجاد شود. اما در گالوانیزه سرد فرآیند به صورت پاشش روی خواهد بود. وجه تفاوت این دو روش در غلظت روکش گالوانیزه است که در روش گرم ضخیم تر از روش سرد است. به همین دلیل اتصالات گالوانیزه گرم استحکام و دوام بیشتری دارند. البته همین مسئله در بالا رفتن قیمت این اتصالات به دلیل عمر طولانی تر هم موثر است.

در مقابل اتصالات روزه ای، محصولاتی هستند که به یک قسمت پیچی شکل مجهز شده اند تا در لوله، شیرآلات یا اتصالات دارای رزوه مخالف قفل شوند. به عبارت دیگر یک اتصال دارای رزوه نر، برای ایجاد مفصل با یک لوله دارای اتصال ماده و بالعکس مورد استفاده قرار می گیرد.

انواع بوشن

بوشن هم مانند هر اتصال دیگری بر اساس عوامل گوناگون از متریال گرفته تا نوع برند سازنده دسته بندی می شود. این اتصال در سایزهای مختلفی ساخته می شود. برای مثال کوچکترین اندازه این رابط 2/1 اینچ خواهد بود و بسته به نیاز این سایز می تواند بسیار بیشتر باشد. البته سایزهای بالاتر از حد استاندارد تنها به صورت سفارشی قابل ساخت خواهند بود.

تبدیل دنده ای گالوانیزه چه مزایایی دارد؟

همانطور که گفتیم این رابط کاربردی، استحکام بسیار بالایی در برابر اکسید شدن و خوردگی دارد. به همین دلیل عمر مفید آن طولانی است که این مسئله می تواند در پروژه های کلان باعث صرفه جویی زیادی شود. از دیگر مزایای این اتصال می توانیم به ضریب انبساط کمتر، نصب راحت، قابلیت تعمیر یا تعویض بدون دردسر را نام ببریم. این اتصال توسط فروشگاه پایپ نیک به فروش می رسد.